Začína sa 13. ročník literárnej súťaže Medziriadky

Elektrizujúci ročník! Občianske združenie Medziriadky vyhlasuje už po trinástykrát literárnu súťaž spojenú s letnou školou literatúry. Mladí autori do 26 rokov sa do nej môžu so svojou prózou, poéziou alebo drámou zapojiť od 7. februára. Päťdesiati najlepší dostanú pozvánku na týždňový pobyt spojený s rozbormi, workshopmi, ale aj kultúrnym a zábavným programom.

Ich texty bude tento rok posudzovať odborná porota v zložení Miro Dacho, Milan Děžinský, Dávid Dziak, Mária Ferenčuhová, Peter Gärtner, Tomáš Hučko, Marka Klapáková, Eva Kollárová a Marta Součková.

Počas letnej školy môžu navyše nádejní prozaici či poeti dostať spätnú väzbu aj od hostí, čiže ďalších etablovaných autorov. „Odmenou pre súťažiacich je  tak práve pobyt, Medziriadky sú od roku 2020 bez umiestnení,” uvádza Katarína Vargová, predsedníčka spomínaného občianskeho združenia.

Medziriadky sú navyše jeden z mála slovenských projektov, ktorý sa môže pýšiť bezprostredným kontaktom medzi porotou a súťažiacimi v rámci rozborov. Pre mladých autorov je pritom takáto spätná väzba kľúčová. „Renomovaní spisovatelia, ktorí vydali už niekoľko publikácií, im tu poradia čomu sa vyhýbať, čo robiť inak a aj vďaka tomu sa posúvajú ďalej,” dopĺňa porotca Peter Gärtner.

Literárna súťaž prebieha od 7. februára do 1. apríla 2022. Po prečítaní textov porotou dostanú vybrané autorky a autori pozvánku na pobyt, ktorý sa bude konať od 21. augusta do 27. augusta 2022 v Hoteli Vršatec v obci Pruské. O fotografie z letnej školy sa postará Soňa Maletz. Propozície a rovnako aj ďalšie organizačné informácie sú dostupné na webovej stránke Medziriadky.sk.

     

 

 
'; ?> ,


Autorský zákon Predchádzajúci Návrh novely Autorského zákona hádže tvorcov cez palubu, vychádza v ústrety biznisu
Bibiana Nasledujúci Hľadáme nové vedenie Bibiany, medzinárodného domu umenia pre deti