Stredoškolská súťaž Esej 2021 prináša lukratívne ceny

Tohtoročná súťaž pre všetkých študentov štvorročných stredných škôl na Slovensku s názvom Esej 2021 má tému „Ako raz chcem vychovávať deti“.

Zadanie študentov vyzýva, aby sa zamysleli nad tým, čo je vo výchove človeka dôležité, napríklad z hľadiska hodnôt, alebo poznania sveta.

Na výhercov čakajú tak, ako aj v predošlé ročníky, zaujímavé ceny. Víťaz sa môže tešiť na kreditnú kartu s hodnotou 100 eur, druhému miestu prislúcha kreditná karta s hodnotou 80 eur a tretiemu 50 eur. Títo traja víťazi a ďalších 7 finalistov zároveň dostanú každý poukážky na nákup kníh v hodnote 30 eur.

Víťazi sa môžu tešiť aj na stretnutie so zaujímavými osobnosťami, finalisti predošlého ročníka (minulý rok sa kvôli pandémii súťaž neuskutočnila) sa stretli s vtedajším prezidentom SR Andrejom Kiskom.

Organizátorom a patrónom súťaže je bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler. Členmi poroty sú významné osobnosti v oblasti publicistiky a PR.

Bližšie podmienky záujemcovia nájdu na www.esej.sk. Termín odovzdania posledných príspevkov je posledný deň roka, 31. 12. 2021.

     

 

 
'; ?> ,


Predchádzajúci Ministerstvo kultúry pripravilo veľkú reformu mediálnych zákonov
Nasledujúci Literárna tvorba žije i v ťažších časoch