Padla prvá klapka nového televízneho filmu RTVS Jozef Mak

RTVS a DNA Production spojili sily, aby v novom šate priniesli príbeh, ktorého hlavným hrdinom je „človek milión“, ktorého dokážu pochopiť a zžiť sa s ním všetky vekové kategórie televíznych divákov. Film na motívy románu Jozefa Cígera-Hronského Jozef Mak by sa na obrazovkách RTVS mal objaviť ešte v tomto roku.

V polovici minulého týždňa padla prvá klapka filmu Jozef Mak, ktorý pre RTVS nakrúca spoločnosť DNA Production na čele s producentom Rasťom Šestákom a režisérom Petrom Bebjakom. „Príbeh Jozefa Maka – človeka milión – je súčasťou zoznamu povinnej literatúry na školách už celé desaťročia. Všetci ho poznáme, ale pravda je, že málokto ho naozaj čítal. A pritom je to úžasné dielo plné vášní všetkého druhu. Ukazuje nám hrdinu, ktorému rozumieme, človeka, akých stretávame veľa, ale o to je zaujímavejší. Chceme na obrazovky priniesť príbeh, ktorému porozumejú diváci všetkých vekových kategórií a ktorý ukáže, že slovenská klasika nám má čo ponúknuť,“ povedal Rasťo Šesták.

Jozef Mak sa nakrúca v Múzeu oravskej dediny v Zuberci, kde DNA Production pre RTVS nakrúcala aj mimoriadne úspešnú rozprávku Vianočné želanie. Ďalšími filmovacími lokáciami sú napríklad Komárno či Banská Štiavnica.

Film ponúkne hviezdne herecké obsadenie. Hlavnú rolu Jozefa Maka stvárni Dávid Hartl, vo filme uvidíme aj Judit Bárdos, Tomáša Maštalíra, Dianu Mórovú, Alexandra Bártu, Janu Kvantikovú či Juditu Hansman. Výrobu zastrešuje kvalitný a filmovými kritikmi často vysoko hodnotený filmársky tím. Réžia je v rukách Petra Bebjaka, hlavným kameramanom je Martin Rau a scenár napísal Ondrej Šulaj. Film bude súčasťou vianočnej programovej ponuky RTVS.

     

 

 
'; ?> ,


Predchádzajúci Súťaž Dráma 2020 s rekordnou účasťou
Nasledujúci Martinus je po tretíkrát najobľúbenejšou značkou na Slovensku