Najočakávanejšia prekladová krimi od autorky bestselleru Dievča vo vlaku

Predvianočný čas je sezónou milovníkov krimi a psychologických trilerov. Vydavateľstvo SLOVART prináša okrem najnovšej knihy Dominika Dána aj knihu Pomalý oheň od bestsellerovej britskej autorky Pauly Hawkins, ktorá vydáva novinku po niekoľkých rokoch.

V roku 2015 debutovala psychologickým trilerom Dievča vo vlaku, ktorý zožal medzi čitateľmi obrovský úspech. Tento svetový hit sa dostal aj na strieborné plátno v hlavnej úlohe so známou britskou herečkou Emily Blunt.

Od vydania jej posledného literárneho počinu s názvom Do vody, ktorý priniesol kriminálny príbeh plný tajomstiev a napätia, prešli už štyri roky.

Tri ženy a jedna brutálna vražda. V novinke Pomalý oheň britská autorka opäť majstrovsky rozohráva napínavý príbeh a vťahuje čitateľov do deja s rovnakou energiou ako v predošlých detektívnych prípadoch.

Po objavení tela brutálne zavraždeného mladého muža na riečnom člne v Londýne, sa do centra pozornosti dostane trojica žien. Okrem toho, že všetky obeť poznali, spája ich ešte jeden dôležitý fakt – dusia v sebe pocit trpkosti za krivdy, ktoré ich postretli v minulosti, a hoci si to neuvedomujú, túžia ich napraviť. Temperamentná čudáčka Laura strávila s obeťou – Danielom, poslednú noc pred jeho smrťou. Jeho susedu Miriam naučila trpká skúsenosť z minulosti, čo znamená ocitnúť sa v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Preto si uvedomuje, že odchod z miesta činu s krvou na šatách ešte nemusí z Laury robiť páchateľku. A do tretice je tu Carla, teta zavraždeného, ktorá doposiaľ trúchli nad nedávnou smrťou iného člena rodiny. Nedôveruje nikomu, pretože verí, že aj dobrí ľudia sú schopní hrozných činov.

Potreba pomsty, ktorá spaľuje zvnútra nastoľuje otázku: Ako dlho môžu tlieť staré krivdy a tajomstvá, kým vzbĺknu v nekontrolovateľný oheň?

Lee Child, britský spisovateľ akčných trilerov, sa na adresu knihy vyjadril, že ma grády, aké by mal veľký triler mať, ale zároveň má aj hĺbku, je inteligentný a intenzívne ľudský.

„Šokujúce, dojímavé a plné emócií… Pomalý oheň je dielom autorky na vrchole síl.“ Observer

„Skvele porozprávaný príbeh, zápletky a dej odhaľujú pomalý oheň, ktorý môže zničiť každú z postáv. Veľmi pôsobivé!“ Daily Mail

 

O autorke:

Paula Hawkins (1972) sa narodila v Zimbabwe a v roku 1989 sa presťahovala do Londýna, kde žije doteraz. Pätnásť rokov pracovala ako novinárka, kým sa rozhodla, že začne písať knihy. Jej prvý triler Dievča vo vlaku (2015) sa krátko po vydaní stal bestsellerom, vyšiel vo vyše štyridsiatich jazykoch, celkovo sa z neho predalo dvadsaťtri miliónov výtlačkov a nakrútil podľa neho úspešný rovnomenný film. Aj jej druhý román Do vody (2017) sa stal svetovým bestsellerom, dvadsať týždňov sa udržal medzi desiatimi najúspešnejšími knihami The Sunday Times, pričom bol až šesť týždňov na prvom mieste.

     

 

 
'; ?> ,


Predchádzajúci Štvrtý ročník festivalu Autoriáda už túto sobotu
Nasledujúci Dramatici môžu opäť súťažiť o najlepší dramatický text, súťaž Dráma je vyhlásená