Mestská knižnica v Bratislave ponúka cyklodonášku

Mestská knižnica v Bratislave ponúka ľuďom s obmedzenou schopnosťou pohybu možnosť donášky kníh. Služba je určená pre ľudí nad 65 rokov a zdravotne ťažko postihnutých. Je bezplatná a využiť ju možno raz mesačne.

Rozvoz prebieha v rámci Bratislavy prostredníctvom cyklokuriérskej služby. Knižnica túto službu ponúka svojim čitateľom, ktorí majú obzvlášť počas pandémie obmedzené možnosti pohybu – teda seniorom a ľuďom so zdravotným postihnutím (ZŤP). Registrovať sa do Mestskej knižnice možno aj na diaľku, prostredníctvom online katalógu. Želané knihy sa dajú objednať telefonicky alebo na donaska@mestskakniznica.sk. Každý používateľ služby má právo na jednu donášku mesačne. Rozvoz prebieha vždy vo štvrtok, objednávky na daný týždeň je potrebné odoslať do utorka.

Donášku v minulom roku Mestská knižnica poskytovala pre používateľov so zrakovým postihnutím, aktuálne vďaka podpore Nadácie Slovenskej sporiteľne rozširuje službu aj pre ľudí s iným zdravotným obmedzením a seniorov a seniorky. Pridanou hodnotou je ekologický rozmer cyklodonášky. Pri donáške sú dodržiavané všetky bezpečnostné opatrenia: s knihami sa manipuluje len v adekvátnych ochranných pomôckach a po vrátení zostávajú v trojdňovej karanténe. Bližšie informácie o službe sú dostupné na mestskakniznica.sk.

     

 

 
'; ?> ,


Medziriadky 2021 Predchádzajúci Medziriadky, literárna súťaž bez diplomov
Nasledujúci Karol Ondreička, zabudnutý velikán výtvarnej moderny