Historická romanca Starožitníkova dcéra

Aj on okúsil, keď človek žije v izolácii – s ľuďmi, ktorých by mal ľúbiť a ktorí by mali ľúbiť jeho, no akosi sú sa navzájom odcudzili.

Po nádhernej historicko-romantickej sérii Tajomstvá vresovísk, ktorú začal Dedičkin sľub a ktorá sa stala mimoriadne obľúbenou u slovenských čitateliek, prichádza ďalšia séria z pera tejto autorky. Sarah E. Ladd nesklamala a tak si aj vy vychutnajte novinku Starožitníkova dcéra.

Camille Ivernessová to nemá v živote ľahké. Vedie otcovo starožitníctvo v biednej londýnskej štvrti a tuší, že exotické predmety z ďalekých krajín sa k nim nie vždy dostávajú legálnou cestou. Navyše si musí poradiť bez matky, ktorá ju opustila.

Keď však starožitníctvo prepadne záhadný útočník a zraní ju, jej život sa od základov zmení. Ošetrí ju totiž mladý lekárnik Jonathan Gilchrist, ktorý sa zjaví na scéne hneď po nepríjemnom incidente.
Do Camillinho obchodu ho priviedlo podozrenie, že sa v ňom má uskutočniť tajný predaj vzácneho rubínu, ktorý zmizol zo zbierky jeho otca, majiteľa vidieckeho panstva Kettering Hall, a ktorý otec zúfalo potrebuje, aby splatil dlhy.

Aj keď Camille a Jonathan pochádzajú z rôznych spoločenských vrstiev, majú veľa spoločného: obaja sú čestní, túžia po pravde a po domove plnom lásky. A nie sú jeden druhému ľahostajní. Akú úlohu zohrá ukradnutý rubín v ich rodiacom sa vzťahu a aké tajomstvá odhalí pátranie po tomto jedinečnom drahokame, ktorý jeho vlastníkovi môže priniesť požehnanie, ale aj prekliatie?

Pán Gilchrist je džentlmen. Videla, v akom dome žije – elegantnom a pohodlnom, aký si môže dovoliť len človek z lepších vrstiev. Napriek tomu sa k nej správa láskavo, akoby mu bola rovná a hodna jeho pozornosti, neberie ju ako predavačku z Blinkett Street. No a ženu v núdzi by jednoducho nedokázal nechať napospas.

Pre milovníčky romancí je to ideálny príbeh: samotný dej, záhada na pozadí, dynamika a akcia. Samozrejme romantika, rodinné vzťahy, nečakané zvraty. Starožitníkova dcéra určite patrí medzi osviežujúce romance, ktoré potešia.

Príbehy Sarah E.Ladd sú síce historické romance, ale vôbec nie naivné, či presladené. Skôr sú to príbehy o živote, o charakteroch i ľudských povahách. To všetko na historickom pozadí, ktoré má autorka zvládnuté na jednotku.

Milan Buno, knižný publicista

     

 

###
 
Bux.sk, Ikar, a. s., Miletičova 23, 82019 Bratislava

Táto textová informácia je publikovaná bez akejkoľvek redakčnej úpravy v pôvodnom znení dodanom partnerom. Redakcia preto nezodpovedá za jej obsahovú a štylistickú úroveň.Projekt Together in the Middle of Europe Predchádzajúci Zapojte sa do literárneho projektu Spolu v strede Európy
Posolstvo noci (2023) Nasledujúci Posolstvo noci, odhaľte fascinujúci svet snívania