Fakulta architektúry sa zaplní fanúšikmi Harryho Pottera, Pána Prsteňov, Wars a komiksov

Fakulta architektúry sa cez víkend zaplní fanúšikmi Pána Prsteňov, Harryho Pottera, Star Wars, ale aj komiksov, hier, kinematografie a literatúry

Po pandemickej prestávke sa 21. – 23. apríla v Bratislave opäť uskutoční popkultúrny festival SlavCon, ktorý oslovuje nadšencov fantasy, sci-fi, histórie a popkultúry. Po prvýkrát sa koná v nových priestoroch Fakulty architektúry a dizajnu STU na Námestí slobody.

Medzi hlavné lákadlá programu patrí krst a autogramiáda spisovateľa Juraja Červenáka, ktorý na festivale predstaví novú knihu zo série o Černokňažníkovi – Ostrov bohýň. Zákutia vizuálnych a špeciálnych efektov predstaví Vladimír Valovič, ktorý pracoval na filmoch ako Harry Potter a Dary smrti II, Guardians of the Galaxy alebo Justice League.

Na menších návštevníkov cieli Víkend na Rokforte, počas ktorého sa účastníci nechajú zatriediť do jednej zo štyroch fakúlt a so svojimi spolužiakmi sa na rôznych aktivitách snažia vyhrať fakultný pohár. Čaká na nich napríklad Klub duelantov, debatný krúžok alebo stolný metlobal.

Tento rok je súčasťou SlavConu aj komiksový festival Panel, ktorý prináša workshopy pre deti aj dospelých, prednášky o svete komiksov, či o písaní a vydávaní kníh, ale aj umelcov prezentujúcich sa v “Artist Alley”.

Nechýba ani množstvo sprievodného programu, ako je historický tábor, remeselné stánky a lukostreľba od SHŠ Ursus, tanečné vystúpenia od Bhumika Tribe či večerná ohňová show skupiny Divoké žienky. Počas celého festivalu bude k dispozícii aj herňa so spoločenskými hrami, vrátane kartových hier Pokémon a Magic: The Gathering, ale aj šifrovačka či predajné stánky.

SlavCon sa v Bratislave koná pravidelne, s malými prestávkami, už od roku 2006. V roku 2019 ho navštívil aj Stanislav Yanevski, známy ako Viktor Krum v štvrtom filme Harryho Pottera. V rokoch 2021 – 2023 sa festival uskutočnil len v online podobe, teraz sa konečne aj vďaka spolupráci s Fakultou architektúry a dizajnu vrátil do centra Bratislavy.

     

 

###
 
SlavCon, Hany Meličkovej 2986/4, 84105 Bratislava

Táto textová informácia je publikovaná bez akejkoľvek redakčnej úpravy v pôvodnom znení dodanom partnerom. Redakcia preto nezodpovedá za jej obsahovú a štylistickú úroveň.Dikda - digitálna knižnica SNK Predchádzajúci Dikda, národná knižnica bez políc
Jekyll a Hyde Nasledujúci Jeden človek, dve osobnosti – Jekyll a Hyde v DPOH