Búrlivá láska je korením života aj tvorby

Počas valentínskeho týždňa sa v Krajskej knižnici Karola Kmeťka v Nitre uskutočnila beseda s nitrianskou spisovateľkou a debutantkou roka 2020 Katarínou Kunikovou.

Katarína nedávno uviedla svoj v poradí tretí román Lásky z karamelu, v ktorom s ľahkosťou a šarmom predstavuje vzťah sebavedomej ženy, majiteľky cukrárne s podstatne mladším mužom. Autorka sa vo svojich knihách brilantne hrá so vzťahmi, pričom často stavia oproti sebe dve rozdielne osobnosti.

Vášeň v spájaní protipólov

Podľa autorky je nielen romantická zaľúbenosť, ale práve odlišnosť a konflikt z nej plynúci tým pravým korením, ktorý robí vzťah zaujímavým nielen v knihách, ale aj v reálnom svete. „Neskutočne ma baví písať o vzťahoch na taliansky spôsob. Veď práve v hľadaní blízkosti a v balansovaní na tenkej hrane vzájomných prepojení sa skrýva tá pravá vášeň,“ myslí si Katarína Kuniková.

Môže sa knižná láska naozaj stať?

Hlavných hrdinov príbehu Alicu a Maxa spojí originálne stretnutie v cukrárni, ktorej je Alica majiteľkou. Je však v dnešnom online svete stále priestor na podobné osudové stretnutia?

„Technológie nám vstupujú do života viac ako kedykoľvek predtým, ale som presvedčená, že príležitosti na romantické stretnutia ako z knihy či filmu tu budú vždy. Stačí im len dať príležitosť,“ odpovedá s úsmevom autorka.

Aktuálnu knihu Kataríny Kunikovej Lásky z karamelu nájdete na pultoch kníhkupectiev a je možné si ju aj zapožičať aj v Krajskej knižnici K. Kmeťka v Nitre. Na ďalší román od autorky sa čitateľky môžu tešiť už na jar.

     

 

 
'; ?> ,


Autor Predchádzajúci Začal sa 29. ročník celoslovenskej súťaže Literárny Zvolen
Erika Jurinová Nasledujúci Žilinský samosprávny kraj organizuje čitateľskú súťaž