Asociácia Divadelná Nitra hľadá nových členov Divácku programovú radu čakajú opäť mnohé inšpiratívne úlohy

Chcete sa podieľať na programe nového kultúrneho priestoru v Nitre bodu.K7 – priestoru pre kultúru, kreativitu a komunitu? Máte nápady na akcie a projekty, ktoré by ste v ňom chceli realizovať? Chcete sa dozvedieť viac o fungovaní kultúrneho centra či festivalu? Ste študentom umeleckého alebo umenovedného odboru, alebo vás jednoducho baví baviť sa o umení? Radi by ste nazreli do zákulisia prípravy a realizácie Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra?

Asociácia Divadelná Nitra vydáva výzvu na zapojenie sa do DIVÁCKEJ PROGRAMOVEJ RADY 2023. Tentoraz v nej otvorí obyvateľom Nitry nielen zákulisie svojho najväčšieho projektu Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ale poskytne im aj príležitosť na spolupráce v novom nitrianskom kultúrnom centre – bode.K7.

„Projekt Diváckej programovej rady sme začali realizovať v roku 2019. Odvtedy sme vďaka nemu získali množstvo inšpirácie a zaujímavých pohľadov verejnosti na umelecké smerovanie a fungovanie nášho festivalu. Sme si istí, že podobné skúsenosti budú cenné aj pri projekte kultúrneho centra bod.K7, ktoré prechádza dôležitým formovaním svojej dramaturgie. Prostredníctvom účasti v Diváckej programovej rade sa k nemu vyjadria tí, pre ktorých bod.K7 tvoríme, naši diváci.“ hovorí o zámeroch Asociácie Divadelná Nitra zástupkyňa riaditeľky Anna Šimončičová.

Kultúrne centrum na rohu Radlinského ulice (budova bývalej VÚB banky) poskytne priestor na pravidelné stretnutia, a zároveň priestor na realizáciu rôznych typov podujatí. Tie vzniknú ako výsledok participatívneho procesu za účasti organizátorov a verejnosti. Novinkou je, že nepôjde len o výber divadelných predstavení, ale aj o ďalšie formáty, ako sú diskusie, koncerty, výstavy a workshopy.

Na dramaturgickom výbere sa bude Divácka programová rada podieľať spolu s organizátormi z Asociácie Divadelná Nitra pod vedením divadelného kritika Mira Zwiefelhofera. V takomto zložení bude pravidelne zasadať v od februára do júla 2023. Prvé stretnutie je plánované na 28. 2. 2023. V septembri sa členovia diváckej programovej rady zúčastnia Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, na ktorom bude mať príležitosť konfrontovať svoje umelecké názory s profesionálmi. Pokračovanie stretnutí je plánované opäť na jeseň 2023.

Výzva je otvorená pre všetkých obyvateľov a obyvateľky Nitry, či osoby so vzťahom k mestu (študujúci, pracujúci v Nitre alebo v okolí), ktorí sú starší ako 15 rokov. „Špeciálne by sme chceli dať výzvu do pozornosti študentom a kreatívnym mladým ľuďom, ktorí určite ocenia možnosť realizovať v priestore vlastné projekty. Zároveň im ponúkame prax pod vedením skúsených organizátorov“ dopĺňa Šimončičová.

Výzvu a praktické informácie pre prihlásenie nájdete na webstránke.

Výzva je sprístupnená od 1. 2. 2023 do 22. 2. 2023.

Viac o projektoch Asociácie Divadelná Nitra na www.nitrafest.sk

Viac o bode.K7 – priestore pre kultúru, kreativitu a komunitu na www.bodk7.sk

     

 

 
'; ?> ,


Cena Nadácie Tatra banky za umenie Predchádzajúci Spoznali sme mená laureátov Ceny Nadácia Tatra banky za umenie
Slepá vŕba a spiaca žena Nasledujúci Vychádza kniha majstrovských poviedok Haruki Murakamiho